09
июль 2022
image description
9 липня в парку “Наталка”, в рамках проєкту Kiev Fashion Park, відбулось відкриття арт-об’єкту “Мелодія”.

Культуролог Вікторія Зубенко, подруга родини Букур, за підтримки яких відбулося виготовлення арт-об’єкту, розповіла: “Коли я згадую про родину Букур — для мене це приклад ніби реінкарнації українських меценатів 19 сторіччя, тому що вони багато зусиль докладають у промоцію класичної музики як такої. І особисто мене ніщо так не надихає як саме українська класична музика. В українському мистецькому суспільстві є навіть такий термін “Три С”,який означає трьох нереально крутих українських композиторів: Сільвєстров, Скорик, Станкович”.

Автор сучасного твору мистецтва Дмитро Ів розповів історію арт-лави з початку її створення, а саме,що ідея до нього прийшла у Відні, коли він побачив пам’ятник Моцарту. В процесі створення художник надихався творами видатних класиків, і зокрема, творами всесвітньовідомого українського композитора та музикознавця Мирослава Скорика. Особливо, його вразив твір з назвою “Мелодія”.

Незважаючи на те що погода грала свою “мелодію” - йшов дощ, всі участники заходу мали змогу насолодитися живою грою скрипальки Ніни Гринчак, студентки Національної музичної академії.

Директор КП УЗН Оболонського району Ковальчук Марія Олексіївна зазначила: “Я пропустила ідею арт-об’єкту крізь свою душу та дуже жалкую, що не взяла на відкриття свого онука, щоб він почув історію, яка лягла в основу створення арт - об’єкту з перших вуст.”

 

На табличці з назвою арт-об’єкта ви побачите 2 QR-коди. Відсканувавши один, ви зможете прослухати музикальну композицію, яка найбільш вразила автора твору. Посилання за другим QR-кодом познайомить вас з історією арт-лави “МЕЛОДІЯ”. Повірте, вона не залишить вас байдужими!

Камерний простір локації запрошує познайомитись з арт-об’єктом ближче: присісти, задуматись про щось особисте, про людські цінності та, звичайно, про мир, якого так прагнуть всі українці та світ разом з нами!

Обратно к списку новостей